دستکش سربی

شرکت نوین طب خاورمیانه انواع دستکش سربی را با بالاترین کیفیت عرضه می کند

دستکش سربی چیست؟

از دیگر وسایل حفاظتی در برابر اشعه ایکس و پرتو مواد رادیواکتیو، دستکش سربی می‌باشد.
این دستکش جهت جبران خطر قرار گرفتن در معرض تابش‌های پراکنده در طول مراحل تشخیصی و درمانی استفاده می‌گردد.هر بار که تصویر گرفته می شود، اشعه ایکس از طریق بدن در تماس با ساختارهای داخلی حرکت می‌کند.

گاهی در تصویربرداری، تصاویر چندگانه ضروری است. با این وجود اثرات منفی تابش اشعه ايكس پراکنده برای پزشکان و دستیاران می تواند با استفاده از محصولات حفاظتي کاهش یابد.

مشاوره حرفه ای توسط کارشناسان ما: 021۷۷۱۶۹۹۳۲ و 021۷۷۴۷۱۷۵۵

دستکش سربی

ارائه انواع دستکش سربی توسط نوین طب خاورمیانه

موارد کاربرد دستکش سربی

 • رادیولوژی
 • آنژیوگرافی
 • اتاق عمل
 • پزشکی هسته ‌ای
 • فلوئورسکوپی

مشاوره حرفه ای توسط کارشناسان ما: 021۷۷۱۶۹۹۳۲ و 021۷۷۴۷۱۷۵۵

کاربرد دستکش سربی در فلوروسکوپی:

یکی از جاهايي كه این محافظ كاربرد مهمي دارد فلوروسكوپي مي باشد. فلوروسکوپی یک روش است که تصویربرداری از اشعه ایکس در زمان واقعی را فراهم می کند. این روش به ویژه برای هدایت انواع روش های تشخیصی و مداخله ای مفید است. توانایی فلوروسکوپی برای نمایش حرکت توسط یک سری پیوسته از تصاویر تولید شده با حداکثر سرعت که در واقع ۲۵ تا ۳۰ تصویر کامل در هر ثانیه است را شامل می‌شود. این روش مشابه پخش تصاویر متعارف تلویزیون یا ویدئو می‌باشد.
در روش فلوروسکوپی معمولا جهت مشاهده مسیر از ماده کنتراست زا یا ماده حاجب استفاده شود.
شایان ذکر است که در طول انجام فلوروسکوپی استفاده از محافظی ایمن مانند این دستکش ضروری ست.

در زیر تعدادی از کاربردهای دستکش‌های سربی در فلوروسکوپی ذکر شده است:

پردازش تصاویر: پزشکان و تکنسین‌های پزشکی ممکن است در طول فلوروسکوپی به تصاویر زنده از داخل بدن بیمار نیاز داشته باشند. در این حین، برای حفاظت از خود در برابر اشعه‌های یونیزه، می‌توانند از دستکش‌های سربی استفاده کنند.

اجرای فرآیندهای جراحی: در برخی موارد، فلوروسکوپی در حین جراحی‌ها استفاده می‌شود تا به پزشکان اطلاعات بیشتری دربارهٔ موقعیت و تراکم اجسام داخلی بیمار بدهد. در این موارد، دستکش‌های سربی به عنوان یک لایه اضافی از محافظت برای پزشکان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

جراحی ترمیمی : در جراحی‌های ترمیمی که نیاز به کاشت ایمپلنت‌ها یا اجرای روش‌های ترمیمی دقیق دارند، فلوروسکوپی ممکن است مورد استفاده قرار گیرد. در این حالت، دستکش‌های سربی می‌توانند از پزشکان در معرض اشعه‌های یونیزه حفاظت کنند.

استفاده از دستکش‌های سربی در این موارد، از اهمیت بسزایی برخوردار است تا افراد در تماس با اشعه‌های یونیزه محافظت شوند و به‌ ایمنی آنها اطمینان داده شود.شرکت نوین طب خاورمیانه خدمات سربکوبی را با بالاترین کیفیت انجام می دهد

ویژگی‌های دستکش سربی شرکت نوین طب خاورمیانه:

 • دارندۀ ایزو ۹۰۰۱ و ۱۳۴۸۵
 • ساخته شده از مرغوب ترین نوع لاستیک سربی (بالا ترین حد خلوص)
 • سبکی و راحتی محصول به دلیل استفاده از بهترین لاستیک سربی
 • استفاده از الگوهای طراحی روز دنیا جهت حفاظت بیشتر و راحتی هرچه بهتر
 • سهولت در پوشیدن و درآوردن روپوش برای بزرگسالان و به خصوص کودکان و سالمندان
 • دوخت بسیار قوی و دولبه اپرون و برابری با نمونه‌های خارجی
 • تنوع در طرح و رنگ متناسب با سلیقه بزرگسالان و کودکان
 • قیمت بسیار مناسب نسبت به کیفیت
 • رویۀ ضد آب و جلوگیری از نفوذ رطوبت، آب و کثیفی
 • قابلیت تمییز کردن آسان رویه روپوش سربی با پارچه نمناک

مشاوره حرفه ای توسط کارشناسان ما: 021۷۷۱۶۹۹۳۲ و 021۷۷۴۷۱۷۵۵

کاربرد دستکش سربی در پزشکی هسته‌ای:

پزشکی هسته‌ای شاخه‌ای از علم تصویربرداری و فیزیک پزشکی‌ست که از خواص هسته‌ای مواد استفاده می‌کند. این نوع تصویربرداری می‌تواند اطلاعات تصویری از فرایندها و عملکردهای متابولیکی بدن را در اختیار کاربر قرار دهد.
از آنجایی که در این نوع تصویربرداری از مواد رادیواکتیو استفاده می‌شود توصیه می‌شود کاربرانی که در معرض تابش قرار دارند، از محافظ‌‌ های سربی از جمله این دستکش استفاده کنند.

کاربردهای اصلی دستکش‌های سربی در پزشکی هسته‌ای عبارتند از:

عملیات رادیوتراپی (پرتو درمانی): در این نوع درمان، اشعه‌های پرتوی متراکم بر روی سلول‌های بدن تمرکز می‌شود تا باعث تخریب سلول‌های سرطانی شود. پرسنل پزشکی باید از دستکش‌های سربی استفاده کنند تا از تماس مستقیم با این اشعه‌ها جلوگیری کنند.

جراحی پزشکی هسته‌ای: در برخی موارد، اجرای عملیات جراحی روی افرادی که مایعات یا اجسام حاوی مواد رادیواکتیو دارند (مثل ترکیبات اشعه‌زای X و گاما) نیاز به استفاده از دستکش‌های سربی دارد.

حمل و نقل مواد رادیواکتیو: در صنایع هسته‌ای و مراکز تحقیقات هسته‌ای، برخی از پرسنل برای حمل و نقل مواد رادیواکتیو باید از دستکش‌های سربی استفاده کنند.

تحقیقات و آزمایشات هسته‌ای: در آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقات هسته‌ای که با مواد رادیواکتیو کار می‌کنند، استفاده از دستکش‌های سربی ضروری است.

استفاده از دستکش‌های سربی مهم است تا از تاثیرات زیان‌بار اشعه‌های یونیزه بر روی سلول‌های زنده انسان جلوگیری شود و ایمنی پرسنل پزشکی و تحقیقاتی تضمین شود

قیمت دستکش سربی در شرکت نوین طب خاورمیانه بسیار مناسب است و برای خرید دستکش سربی می توانید در تمام بیست و چهار ساعت شبانه روز با ما در تماس باشید